Handle-It stretch wrapper for 20 inch machine film size. 600 series features manually adjustable film tension, 110v plug in power source.
- Max average 35 loads per day
- Integrated control board makes repair and diagnosis easier, reducing down time
- Three programmable modes, multiple save parameters and cycles
- Photo eye sensor, automatic load height detection
- Non stock item. Ships from factory. Freight charges apply.
| Style | Stretch Wrap Machines |
|---|---|
| Capacity | 3000 lbs. |
| Color | Mixed |
| Stocking Location | Ships from Factory |
| Condition | New |
| Length/Depth | 93.00" |
| Width | 60.00" |
| Height | 86.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region