This 15 3/4 x 92 inch span track provides elite product flow with 300% more surface area than competing carton flow options. Create dynamic storage solutions by dropping span track into pallet rack systems.
- 3/4" roller diameter with 3" roller centers
- Steel frame with aluminum rollers
- Includes high & low bar
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Material Type | Steel/Aluminum |
|---|---|
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Distance Between Rollers | 3.00" |
| Roller Diameter | 0.75" |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 92.00" |
| Width | 15.75" |
| Height | 2.13" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region