16 x 90 x 2 1/4 inch pre-owned flow track designed for FIFO carton or box storage with gravity-fed functionality.
- 1" roller diameter with 3" roller centers
- Steel frame with plastic rollers
- Includes hangar bracket
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Material Type | Steel/Plastic |
|---|---|
| Color | Gray |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Distance Between Rollers | 3.00" |
| Roller Diameter | 1.00" |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 90.00" |
| Width | 16.00" |
| Height | 2.25" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region