36 x 46 inch standard full step, galvanized, Wire Decking from a Warehouse1 approved manufacturer. Allows for the storage of smaller items and increased product visibility on a pallet rack storage level.
- Fits 36" deep pallet rack
- 1 5/8" beam step with 3 channels - 32 1/4"
- 2000 lb capacity evenly distributed load
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Waterfall |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Capacity | 2000 lbs. |
| Color | Galvanized |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Wire Deck Step | None |
| Length/Depth | 36.00" |
| Width | 46.00" |
| Height | 1.75" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region