40 x 48 x 42 inch galvanized wire basket with gate that is stackable and collapsible allows you to store and transport your bulk material.
- 4000 lb. capacity
- Gated, stackable and collapsible
- Galvanized
- Similar/compatible with Uline item H-1732
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Material Type | Steel |
|---|---|
| Capacity | 4000 lbs. |
| Color | Galvanized |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Length/Depth | 40.00" |
| Width | 48.00" |
| Height | 42.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region