42 x 43 inch drop-in, standard full step Wire Decking allows for the storage of smaller items and increased product visibility on a pallet rack storage level.
- Drops into 42" deep upright
- 1 5/8" beam step
- 3 channels - 38 1/4"
- 2x3" mesh
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Drop-In |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Capacity | 2000 lbs. |
| Color | Galvanized |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Wire Deck Step | Full Step (1 5/8") |
| Length/Depth | 42.00" |
| Width | 43.00" |
| Height | 1.63" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region