48 x 46 inch standard full step, drop-in, white Wire Decking from a Warehouse1 approved manufacturer. Allows for the storage of smaller items and increased product visibility on a pallet rack storage level.
- Fits 48" deep pallet rack
- 1 5/8" beam step
- Drop-in style
- 3 channels - 44"
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Drop-In |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | White |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Wire Deck Step | Full Step (1 5/8") |
| Length/Depth | 48.00" |
| Width | 46.00" |
| Height | 3.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region