This 9 1/2 x 91 inch span track provides elite product flow with 300% more surface area than competing carton flow options. Create dynamic storage solutions by dropping span track into pallet rack systems.
- 5/8" roller diameter with 1" roller centers
- Aluminum frame with aluminum rollers
- Hanger tabs make unit 95" OAL
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Material Type | Aluminum |
|---|---|
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Distance Between Rollers | 1.00" |
| Roller Diameter | 0.63" |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 91.00" |
| Width | 9.50" |
| Height | 3.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region