Meco Omaha Adjustable Pallet Stand has 3 comfortable working heights and access from all sides. By grasping the safety handle the adjustable pallet stand can be set up easily by just one person. A safety lock prevents the stand from folding while in use.
- Made of sturdy structural channel
- 40 x 40" top size
- All welded unit is designed for use in areas requiring high capacity support tables such as shipping rooms, machine shops and maintenance departments
- Folds down to 8.75"
- Non stock item. Ships from factory. Freight charges apply.
| Style | Adjustable Pallet Stand |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Capacity | 4000 lbs. |
| Color | Gray |
| Stocking Location | Ships from Factory |
| Condition | New |
| Length/Depth | 40.00" |
| Width | 40.00" |
| Height | 34.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region