The swing gate offers convenient and secure entry to mezzanines. Operating with a manual swing action, these gates move vertically to create a functional space measuring 64 x 76 x 76 inches. Balanced for smooth operation without relying on springs, these heavy-duty welded steel gates ensure safety and comply with OSHA regulations for mezzanine access.
- 64"W x 76"D x 76"H
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Gate |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | Yellow |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Length/Depth | 76.00" |
| Width | 64.00" |
| Height | 76.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region