Horizontal Bar Storage Racks store lengths of stock up to 10' on one unit. Finished with gray enamel. Ships knocked down.
- Features 9 storage levels
- 9" arms are spaced 6" apart
- 30" x 30" base ensures stability and reduces risk of tipping
- 1800 lb. capacity
- Non stock item. Ships from factory. Freight charges apply.
| Style | Horizontal Bar Rack |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Capacity | 1800 lbs. |
| Color | Gray |
| Stocking Location | Ships from Factory |
| Condition | New |
| Length/Depth | 30.00" |
| Width | 30.00" |
| Height | 84.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region