144 x 5 1/4 inch Speedrack beam for use with new or used Speedrack uprights.
- Uses 6" connector clip
- 5,000 lb. static capacity per pair
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Speedrack |
|---|---|
| Material Type | Roll-formed Steel |
| Capacity | 5,000 lb. static capacity |
| Beam Step | Full Step (1 5/8") |
| Color | Orange |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Length/Depth | 144.00" |
| Width | 3.00" |
| Height | 5.25" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region