This 18 x 36 x 99 inch open shelving adder section is designed for easy modifications and future expansion. Used open shelving provides high quality shelving components that adapt to your ever changing needs.
- This ADDER includes 2 angle posts, 1 beaded post, 1 side brace, 1 back brace, 5 shelves, shelf clips and hardware
- Intended for use as add on for continuous run to the starter unit
- Part numbers include 1 beaded post (190363), 2 angle posts (190362), 5 shelves (150705), 1 back brace (105899) and 1 side braces (105849)
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Warehouse |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | Gray |
| Shelves | 5 |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Section | Adder |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 18.00" |
| Width | 36.00" |
| Height | 99.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region