With Warehouse1's 18 x 48 x 84 inch drying racks you can yield a more consistent product. Hang drying allows better airflow which in turn reduces the chance for mold and mildew buildup.
- Allows for even spacing and airflow
- Reduces chance for mold and mildew buildup
- Increases amount of space and efficiency
- Part numbers include 4 angle posts (140218), 2 shelf supports 48" (105865), 4 shelf supports 18" (105860), and 8 low profile shelf supports 48" (170837)
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Cannabis Drying Rack |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | Gray |
| Shelves | 5 |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Section | Starter |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 18.00" |
| Width | 48.00" |
| Height | 84.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region