24 x 46 inch universal wire deck from World Wide Material Handling. Drop-in style installation requires no tools. This decking increases sprinkler effectiveness, enables storage of small items, allows for increased product visibility & increases the cleanliness of the facility.
- Fits 24"D Upright
- Double Waterfall
- Universal Box/Flared/Flanged channel to fit most beams
- 2000 lb capacity evenly distributed load
- Quick Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Waterfall |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Capacity | 2500 lbs. |
| Color | Gray |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Wire Deck Step | None |
| Length/Depth | 24.00" |
| Width | 46.00" |
| Height | 1.75" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region