42 x 52 inch standard full step Wire Decking from a Warehouse1 approved manufacturer. Allows for the storage of smaller items and increased product visibility on a pallet rack storage level.
- Fits 42" deep pallet rack
- 1 5/8" beam step with 3 channels - 38 1/4"
- Double waterfall
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Waterfall |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | Gray |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | New |
| Wire Deck Step | Full Step (1 5/8") |
| Length/Depth | 42.00" |
| Width | 52.00" |
| Height | 3.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region