This 42 x 64 inch standard full step used wire decking features three 38 1/4 inch channels, making it ideal for storing smaller items and enhancing product visibility on a pallet rack storage level.
- Fits 42" deep upright
- 1 5/8" beam step
- Double waterfall
- 3 channels - 38 1/4"
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Waterfall |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | Gray |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | Used |
| Wire Deck Step | Full Step (1 5/8") |
| Length/Depth | 42.00" |
| Width | 64.00" |
| Height | 3.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region