This 60 x 58 inch, standard full step wire decking increases sprinkler effectiveness, enables storage of small items, allows for increased product visibility & increases the cleanliness of the facility. Heavy-duty welded wire deck panels, formed steel with double waterfall, 3 channel with inverted flange ends to fit any pallet rack. Drop-in style installation requires no tools. Wire deck is available in various sizes along with vertical dividers.
- Fits 60" deep upright
- Standard Full - 1 5/8" Step
- Double waterfall
- 4 channels - 56 3/8"
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Waterfall |
|---|---|
| Color | Gray |
| Material Type | Steel |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Wire Deck Step | Full Step (1 5/8") |
| Length/Depth | 60.00" |
| Width | 58.00" |
| Condition | Used |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region