24 x 29 inch gravity roller conveyor gate with 1.9 inch rollers are a portable option for constantly changing environments. Used for product assembly, sorting, packing stations and order fulfillment.
- 1.9" diameter rollers with 3" distance between roller centers
- 3 1/2"H frame. 21" between frame.
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Material Type | Steel |
|---|---|
| Color | Green |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Distance Between Rollers | 3.00" |
| Roller Diameter | 1.90" |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 29.00" |
| Width | 24.00" |
| Height | 3.50" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region