This 24 3/4 inch wide used power flex conveyor with 410 inch extended length is a cost effective, portable option for constantly changing environments. Used for product assembly, sorting, packing stations and order fulfillment.
- 1.9" diameter rollers
- 23 1/2" between frame
- 181" closed, 410" open/extended
- Leg height: 29" front, 37" back
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Material Type | Steel |
|---|---|
| Color | Galvanized |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Distance Between Rollers | 5.00" |
| Roller Diameter | 1.50" |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 410.00" |
| Width | 24.75" |
| Height | 37.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region