36 x 18 x 78 inch Hallowell Box Lockers are all purpose, louvered door lockers designed for the storage of all personal belongings. Available fully assembled. Contact us to order alternate colors: gray, blue, green front/parchment body and maroon front/parchment body.
- 18 Gauge Louvered Doors, 24 Gauge Body, 16 Gauge Continuous Piano Hinge
- Projecting Finger Pull, Single-Point Thru-The-Door Latching
- Includes 6" Legs
- 2 Year Warranty
- Non stock item. Ships from factory. Freight charges apply.
| Style | 6-Tier |
|---|---|
| Material Type | Cold Rolled Sheet Steel |
| Color | Parchment |
| Stocking Location | Ships from Factory |
| Condition | New |
| Length/Depth | 18.00" |
| Width | 36.00" |
| Height | 78.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region