Allows your sprinkler system to function as designed, providing 3 inch transverse flue space on each side of rack post (6 inch total). Heavy duty tube member designed for 42 inch frames. Boltless front & rear beam type connections make for easy installation, without any special tools or skills.
- Provides 3" Flue space
- Boltless design
- Quick and easy installation
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Pallet Rack Flue Keeper |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | Galvanized |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | Used |
| Length/Depth | 42.00" |
| Width | 4.00" |
| Height | 4.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region