These 6 inch flue space dividers keep your warehouse in compliance with fire codes and your products and people safe by maintaining a 6 inch flue space between your back to back pallet rack aisles. Flue space divider stops allow pallets to stay perfectly alligned, providing a 6 inch longitudinal flue space.
- Provides 6" flue space between pallet rack aisles
- 9" height and 15 1/2" overall length
- Use tech screws to secure to beams
- Ships from Warehouse1 in Kansas City, MO
| Style | Flue Space Dividers |
|---|---|
| Material Type | Steel |
| Color | Orange |
| Stocking Location | Ships from Wh1 in Kansas City |
| Condition | Used |
| Wire Deck Step | None |
| Length/Depth | 15.50" |
| Width | 3.50" |
| Height | 9.00" |
Downloads Tab Region
Accessories Tab Region
Videos Tab Region